این راحتترین و مؤثرترین پاک کننده و مکمل برای مبلمان چوبـــــی قدیمــــی است.

1-      این پاک کننده و مکمل تنها برای مبلمان قدیمی که ناتمام مانده اند به کار می آید( مبلمان قدیمی که با مادۀ پلی یورتــــان تمام نشده اند). اگر پلی یورتان وجود داشت، از ویندکس استفاده کنید. این پاک کننده برای مبلمان روغن کاری شده(براق و جلا کــــاری شده) و مبلمان با پرداخت مات و بی جلا و نه برای مبلمان با پرداخت زیاد و درخشان، بهترین کاربرد را دارد، موفقیت به اتمام رساندن کار یک مبلمان، به میزان توانایی چوب  برای جذب  یک مقدار ناچیز دارد. ذرات ترکیبــــی می توانند در هر اندازه ای  ترکیب شوند وبرای یک مدت نامحدود ذخیره شوند.

2-      در یک شیشۀ دهانه گشاد،1 واحد روغن بزرک جوشیده شده  ،2 واحد سرکه و 3 واحد تربانتین مخلوط کنید.محتویات داخل شیشه را تکان دهید.یک کهنۀ بی مصرف کتانی سفید را در این محول وارد کنید و روی لکه های سمج و سرسخت یا رنگ رفتگی روی مبلمان بسائید. بیشتر ان چیزی را که شما به عنوان تیرگی روی مبلمان قدیمی میبینید ،از تمیز کردن غلط و نامناسب بوجود آمده است.سرکه قسمتی از محلول است که برای جای شکستگی ها به کار می آید.

3-      بعد از اینکه مبلمان تمیز شد و به طور هموار رنگی به نظز آمد، یک تکه تمیز از کهنه را وارد محلول کرده و به آرامی و به طور هموار روی تمام قسمت های مبلمان به کار ببرید! اجازه دهید برای 10 دقیقه بماند و بآرامی اضافات را پاک کنید. راهش تنها اینست!

4-      سرکه و تربانتین هردو برای قسمت های آسیب دیده و سیاهی های کهنه و چرک و دوده به کار میآیند بدون هیچ اثر مخرب و خطرناک برای مبلمان قدیمی عتیقه! روغن بزرک بعد از تبخیر شدن دو ماده قبلی باقی می ماند و لایه ای روشن تهیه می کند.آگاه باشید که روغن بزرک به عنوان یک مکمل سالهاست که طرفداران خود را از دست داده،به خاطراینکه در استفاده های مکرر ممکن است به مرور زمان باعث تیرگـــی شود.اما شما تنها هر 10 سال یکبار این کار را انجام می دهید پس نگران نباشید