مبله کردن یک آپارتمان جدید یا منزل می توان بسیار زمان بر باشد، اما اگر شما توصیه های اساسی خرید را دنبال کنید، نتیجه نهایی نیز همان ارزش را خواهد داشت. هنگام خرید مبلمان ، در نظر گرفتن گزینه های مختلف برای راحتی مطلوب وجود دارد، درخواست تجدید نظر زیبایی و قیمت. دانستن اینکه از کجا و چگونه خرید می کنید مهم است، فلذا انتخاب هوشمندانه برای تزئین و دکوراسیون را فراموش نکنید!

1-      رنگهای خنثی را انتخاب کنید.سیاه،سفید خاکستری و بژ  انتخاب رنگی مطمئنی برای هر دکوراسیونی هستند!با این شرط که شما روش یا سبک از پیش تعیین شده  ایده آلــــی داشته باشید و میدانید که در آینده نمی خواهید نقل مکان کنید یا تغییر دکوراسیون دهید.

2-      در مورد سبک و رنگ سازش نکنید! اگر شما آنچه که به دنبالش هستید را نیافتید، تسلیم نشوید.این خیلی بهتر از اینست که  برای مدت یک ماه هنگام صرف شام روی زمین بنشینید تا اینکه  سالها روی صندلی بنسینید که  از آن بیزارید! در نهایت، شما از اینکه برای یک مبلمان کامل منتظر ماندید راضی خواهید بود.

3-      به خیاطان رو مبلی ،نقاشان و نجاران خبره پیشنهاد دهید! همانطور که گفته شد، شما نباید در انتخاب سبک و رنگ سازشکار باشید! ممکن است برای فراگرفتن اینکه بسیاری از قطعات می توانند با هزینه نسبتاً کمی به روز شوند، تعجب کنید! در برخی از موارد، شما ممکن است  بتوانید از یک دانشجوی کالج یا  شاگرد به دنبال تجربه های علمی برای تکمیل و روکاری قطعات به صورت رایگان  استفاده نمائید.

4-      فروشگاه های دست دوم با برآوردی که  افراد باتجربه و حرفه ای که در قسمت سوم با آنها تماس گرفتید، می کنند روبرو می شوند. اگر در شهر شما مرکز خدمات بهینۀ ترمیم واقع شده است،به کار گرفتن قطعه مورد استفاده با پتانسیل سبک محوری ممکن است گزینۀ کم هزینه و و در عین حال با شکوهی باشد.

5-    برای مبلمان در اینترنت جستجو کنید. از سایت easy.com یا دیگر سایتهای ماهر استفاده نمائید.در حالیکه برخی از بوتیکها گران قیمت هستند،برخی از تجارت های کوچک مبلمان واقعاً به حمایت شما احتیاج دارند و آنها مبلمان با ارزش را با قیمت کم می فروشند. فروشگاه های بزرگ همیشه ارزانترین اتنخاب نیستند! از دیگر مزیت های خرید مبلمان از فروشگاه های  کوچک یا پیمانکاران مستقل، اینست که خانۀ شما جلوۀ سفارشــــی خود را دارد.

6-     تا انجائیکه امکان دارد، سعی کنید از مبلمان استفاده نمائید.اطمینان حاصل کنید که قطعه مورد نظرتان راحت باشد.وقتی خرید آنلاین انجام میدهید، در مورد گزینه های عودت دادن مبلمان با فروشنده صحبت کنید.